آموزش سئو اپن کارت

چیجوری فروشگاه اینترنتی ایجاد شده با اپن کارت (opencart) رو سئو کنیم؟

همونجوریکه شما عزیزان میدونید اپن کارت یکی از بهترین و قوی ترین سیستمای موجود واسه ایجاد فروشگاه های اینترنتیه و این سیستم مدیریت محتوای کد باز در میان کاربران و سازندگان فروشگاه های اینترنتی از محبوبیت بسیاری برخورداره. از اونجایی که این سیستم فقط واسه ایجاد فروشگاه های اینترنتی استفاده میشن و یکی از اساسی ترین مسائل در موفقیت یه فروشگاه اینترنتی توانایی جذب ترافیک بالاس، سئوی وب سایتای ایجاد شده با به کار گیری اپن کارت از اهمیت زیادی زیادی برخورداره و یکی از اساسی ترین مسائلیه که همه استفاده کنندگان این سیستم بدون توجه می کنن موضوع سئو کردن وب سایتای اپن کارته.
شاید با خودتون بگید که روشای بسیار دیگری واسه بهبود ترافیک جذب شده به یه فروشگاه اینترنتی هست، بله این موضوع به طور کامل درسته روشای بسیاری هست مثل به کار گیری AdWords، فعالیت در شبکه ها و رسانه های اجتماعی و به کار گیری روشای تبلیغاتی جور واجور اما همه این روش ها علاوه بر هزینه بر بودن از بازدهی کوتاهی بهره مند هستن یعنی به کار گیری اونا فقط می تونه به مدت کوتاهی ترافیک یه فروشگاه اینترنتی رو زیاد کنه حال اینکه به کار گیری روشای سئو می تونه ترافیک یه سایت رو به مدت طولانی زیاد کنه چون حتی اگه شما همین امروز سئو فروشگاه اینترنتی خود رو متوقف کنین اثرات کارای قبلی شما ممکنه تا ماه ها و یا چند سال بمونه و واسه شما کاربرانی رو جذب کنه.

خیلی از کاربران و دوستان عزیز ایمیل میزدن و درخواست این آموزش رو کرده بودن و شاکی بودن که به چه دلیل فقط واسه سئو وردپرس و یا سئو جوملا مطلب مینویسین .(خوب واسه اپن کارت هم نوشتیم)
با در نظر گرفتن اینکه موتورای جستجوگر اصلی مثل گوگل، یاهو و بینگ همیشه در حالآپدیت هستن و قوانین اونا مرتبا تغییر می کنه ممکنه به نظر برسه که به کار گیری سئو واسه جذب ترافیک کار مشکلیه اما نگران نباشین ما در این مقاله می خوایم نکاتی رو درباره سئوی اپن کارت بگیم که می تونه فروشگاه های اینترنتی ایجاد شده با به کار گیری اپن کارت رو به بهترین شکل در رتبه بندیا و در جذب ترافیک کمک کنه. ما نکات مربوط به سئوی اپن کارت رو در این مقاله دسته بندی کردیم و هر یک رو به شکل یه نکته کوتاه اما بنیادی واسه شما گفتیم.
مشکلی
بهینه سازی تک تک صفحات در فروشگاه اینترنتی ایجاد شده با به کار گیری اپن کارت به صورت جدا از هم: سیستم اپن کارت به شکلی طراحی شده که هر کدوم از صفحات ایجاد شده با به کار گیری اون تو یه فروشگاه اینترنتی به صورت جدا از هم می تونن به وسیله موتورهای جستجوگر شناسایی و ایندکس گذاری گردند. شما باید با جفت و جور کردن اطلاعاتی که موتورهای جستجوگر واسه شناسایی صفحات نیاز دارن مثل عناوین متا، توضیحات متا، کلیدواژهای متا و … شناسایی صفحات و ایندکس گذاری اونا رو واسه موتورهای جستجوگر ساده تر کنین.

واسه انجام این کار شما باید وارد داشبورد اپن کارت خود شید و مراحل زیر رو انجام بدین:
واسه بهینه سازی Home Page باید اول وارد منوی System شید و به ترتیب Setting -> Edit -> tab Store رو انتخاب کنین. حال در صفحه جدیدی که به اون وارد شدین باید بخش Title یا عنوان و Meta Tag Description یا توضیحات متا تگ رو با عناوین و توضیحات مناسب پر کنین و در آخر روی گزینه Save کلیک کنین تا تغییراتی که ایجاد کردین ذخیره سازی شه.
بهینه سازی هر کدوم از کاتالوگا: وارد منوی Catalog شید و بعد Categories رو انتخاب کنین و از گروه ها و دسته موجود یه دسته مناسب رو انتخاب کنین و یا با به کار گیری Edit و یا Insert گروه های موجود رو ویرایش کرده و یا یه گروه جدیدی ایجاد کنین، حال در بخشName Category نام مناسبی به گروه مورد نظر اختصاص بدین و بخش Mata Tag Description و Meta Tag Keywords رو با توضیحات مناسب و کلید واژه های مناسب پر کنین و در آخر روی گزینه Save کلیک کنین.
بهینه سازی اجناس: واسه بهینه سازی اجناس باید اول Catalog رو انتخاب کرده و بعد Products رو انتخاب کنین. حال در صفحه جدیدی که واسه شما باز شده باید یه محصول رو انتخاب کنین و یا یه محصول جدید با به کار گیری Insert یه محصول جدید بسازین بسازین و بعد بخشای Product Name یا نام محصول، Meta Tag Description و Meta Tag Keywords رو با توضیحات و کلیدواژهای مناسب پر کنین و در آخر روی گزینه Save کلیک کنین.
یادتون باشه که واسه اینکه بتونین رتبه بهتری در رتبه بندیای موتورهای جستجوگر به دست بیارین باید قوانین سر انگشتی موجود واسه تعداد کاراکترها مجاز در عناوین و توضیحات رو یادتون باشه. تعداد کاراکترهای مجاز واسه تگای عناوین متا ۷۰ کاراکتر بوده و تعداد کاراکترهای مجاز واسه توضیحات متا ۱۵۰-۱۶۰ کاراکتره. اگه شما بتونین کلید واژه ها رو در توضیحات و عناوین بذارین این موضوع می تونه در بهینه سازیاتون تاثیر مثبت داشته باشه. یادتون باشه که قبل از هر کاری باید جستجوی کلید واژه ها انجام شه و این کار رو می تونین با به کار گیری ابزارهایی مثل Keyword Planner و Google Keyword Tool انجام بدین.
بهینه سازی ساختار URL ها: ساختار پیش فرض URL ها در اپن کارت خیلی کاربر پسند نیس و کلا ساختار URL های ایجاد شده در اپن کارت چیزی مثل الگوی زیره :

http://seorooz.net/index.php?route=product/product&product_id=40

اینجور الگویی واسه ساختار URL ها خیلی مناسب نیس و می تونه تلاشاتون رو واسه کسب رتبه های بالا در یافته های زیرو رو کردن و گشتنای موتورهای جستجوگر هدر دهد چون اینجور URLایی نه فقط مورد توجه کاربران قرار نمی گیرن بلکه موتورهای جستجوگر هم نمی تونن متوجه ساختار اونا شن و درک درستی از اونا داشته باشن. از این رو شما باید تلاش کنین که URL های سایت اپن کارت شما ساده تر، با معنی تر و یوزر فرندلی تر باشه. مثلا در زیر یه URL کاربر پسند تر آورده شده :

http://www.seorooz.net/amazing-isenselabs-product

واسه اینکه شما بتونین URL های بهتر و قابل درک تری در سایت اپن کارت خود داشته باشین باید طبق مراحل زیر پیش برید:
اول وارد داشبورد اپن کارت خود شید، وارد منوی System شده و به ترتیب گزینه های Setting و Edit رو انتخاب کرده و بعد وارد زبانه Server شید و گزینه Set the SEO URL’s radio رو روی Yes تنظیم کنین (ممکنه این گزینه با عبارت Use SEO URLs نشون داده شده باشه، در هر صورت شما باید این گزینه رو پیدا کنین و اونو فعال سازی کنین). حال تنظیماتی که در این بخش انجام دادین رو با فشردن کلید Save ذخیره کنین.
به بخش کنترل پنل هاستینگ سایت اپن کارت خود مراجعه کنین و نام فایل .htaccess.txt رو به .htaccess تغییر بدین.
کدهای زیر رو به فایل .htaccess اضافه کنین:

RewriteRule ^sitemap.xml$ index.php?route=feed/google_sitemap [L]
RewriteRule ^googlebase.xml$ index.php?route=feed/google_base [L]
RewriteRule ^download/(.*) /index.php?route=error/not_found [L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_URI} !.*.(ico|gif|jpg|jpeg|png|js|css)
RewriteRule ^([^?]*) index.php?_route_=$1 [L,QSA]

در آخر شما باید کلیدواژهای مناسبی واسه هر محصول بسازین (همونجوریکه در بخش قبل توضیح داده شد) تا این کلید واژه ها در بازنویسی و اصلاح URL ها مورد استفاده قرار بگیرن. واسه این کار باید مراحل زیر رو طی کنین:

Catalog >> products>> انتخاب محصول مورد نظر >> Edit

پس از اینکه روی Edit کلیک کردین به زبانه Data مراجعه کنین و در صفحه باز شده فیلد مربوط به SEO Keywords رو پیدا کنین بعد بخش مربوط به نام محصول رو با عبارت مناسبی که می خواین در URL شما استفاده بشه پر کنین.
یادتون باشه که در این بخش به جای فاصله باید از (-) استفاده کنین مثلا اگه شما این عبارت در وارد کنین amazing-isenselabs-product ، اون وقت URL شما به شکل زیر در میاد:

http://www.seorooz.net/amazing-isenselabs-product

فقط باید در انتخاب اسما دقت کافی به خرج بدین و از انتخاب اسمای تکراری شدیدا دوری کنین.
نکته: واسه اینکه اپن کارت قابلیتای بیشتری در اختیار شما بذاره و بهینه سازیاتون در اپن کارت با کیفیت بیشتری انجام گیرد شما می تونین از افزونه های سئوی اپن کارت استفاده کنین مثلا یکی از این افزونها SEO Pack اسمشه که می تونه واسه بهینه سازی یه سایت ایجاد شده با به کار گیری اپن کارت بسیار به درد بخور باشه.
بررسی وجود محتوای تکراری در سایت: ممکنه محتوای تکراری در سایت اپن کارت شما وجود داشته باشه بدون اینکه شما اصلا از وجود اون باخبر باشین. شاید سوال کنین چیجوری؟ جواب این سوال ساده س!، ممکنه دو ورژن جدا از هم از سایت شما در نت وجود داشته باشه ورژنی که در اول نام اون www. هست و ورژنی که در اول نام اون www. وجود نداره (یا یعنی ورژنی به شکل http://seorooz.net و ورژن دیگری به شکل http://www.seorooz.net )

که اگه شما این مشکل رو بر طرف نکنین این موضوع ممکنه واسه رتبه بندی سایت اپن کارت شما در یافته های جستجوهای موتورهای جستجوگر بسیار سنگین تموم شه. این موضوع به موتورهای جستجوگر میگه که شما دو سایت با حساب مشابه دارین. راه حل این موضوع چیه؟ راه حل اون هستش که تموم لینکاتون به یه محل برگشت بدن. اپن کارت به صورت پیش فرض اینجور موضوعی رو پشتیبانی نمی کنه و شما باید این کار رو به صورت دستی انجام بدین. چیجوری؟

راه حل

خیلی راحت، تنها باید فایل .htaccess خود رو ویرایش کنین. اول وارد فایل htaccess. سایت خود در فولدر root شید و بعد کدهای زیر رو در این فایل پیدا کنین:

RewriteEngine On
RewriteBase /

پس از پیدا کردن این کدها، کدهای زیر رو پس از اونا اضافه کنین:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.(.+) [NC]
RewriteRule ^(.*) http://%1/$1 [R=301,NE,L]

این کدها همه درخواستایی که به ورژن با www. سایت شما فرستاده میشه رو به ورژن بدون www. سایت شما ریدایرکت میده. اما اگه شما بخواین این ریدایرکت رو در جهت برعکس انجام بدین یعنی از ورژن بدون www. به ورژن دارای www. ریدایرکت بدین باید کدهای زیر رو به جای کدهای بالا اضافه کنین:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(?!www.)(.+) [NC]
RewriteRule ^(.*) http://www.%1/$1 [R=301,NE,L]

این تموم چیزیه که شما واسه برگشت دادن سایت اپن کارت خود از ورژن دارای www. به ورژن بدون www. باید انجام بدین. فرقی نمی کنه که شما کدوم روش رو انتخاب کنین تنها کاری که باید انجام بدین اینه که یکی از روشای اشاره شده رو انتخاب کنین.
نکته : شما باید قبل از انجام این تغییرات بررسی کنین که هاست شما اجازه ویرایش فایل htaccess. رو به شما میده یا خیر، البته بیشتر هاستا این امکان رو به شما میدن که فایلhtaccess. رو ویرایش کنین.
ایجاد یه فایل robots.txt واسه فروشگاه اینترنتی: وقتی که خزنده یه موتور جستجوگر به سایت اپن کارت شما وارد می شه، اول به دنبال یه فایل خاص در سایت می شه، این فایل robots.txt اسمشه و به کراولرا میگه که کدوم صفحات رو باید کراول کنن و کداما رو نباید کراول کنن. در واقع فایل robots.txt از ایندکس شدن صفحاتی در سایت اپن کارت شما که شما نمی خواین اونا به وسیله موتورهای جستجوگر ایندکس گذاری شن جلوگیری می کنه.
شما باید حتما در سایت اپن کارت خود یه فایل robots.txt داشته باشین، اما اگه نمی دونین که چیجوری می تونین یه فایل robots.txt واسه سایت اپن کارت خود بسازین می تونین از فایلای آموزشی زیادی که در اینترنت هست استفاده کنین.
پس از ایجاد فایل robots.txt شما باید اونو در دایرکتوری ریشه سایت اپن کارت خودتون آپلود کنین.
ایجاد نقشه سایت XML واسه سایت اپن کارت: با وجود اینکه اپن کارت به صورت خودکار واسه شما یه نقشه سایت HTML بوجود میاره اما شما باید به صورت دستی یه نقشه سایت XML هم واسه فروشگاه اینترنتی طراحی شده با به کار گیری اپن کارت، ایجاد کنین. شاید سوال کنین به چه دلیل؟
وجود یه نقشه سایت XML به کراولرا کمک می کنه که ساختار سایت رو بهتر درک کنن و بازیابی اونو به روش موثرتری بکنن. از این رو وجود یه نقشه سایت XML به موتورهای جستجوگری مثل گوگل، بینگ، یاهو و … کمک می کنه که صفحات موجود در سایت اپن کارت رو بهتر و با دقت بیشتری ایندکس گذاری کنن.
راهنماای بسیاری در اینترنت هست که شما می تونین با به کار گیری اونا دریابید که چیجوری می تونین واسه یه سایت اپن کارت نقشه سایت XML ایجاد کنین.
به کار گیری قالب اپن کارت ساده و با کیفیت: یه قالب اپن کارت ساده و با کیفیت قالبیه که دارای کدای XHTML معتبر و به طور کامل درست باشه و استایل شیت CSS اون خیلی راحت قابل کاهش و اصلاح باشه.
من پس از چند سال کار در مورد سئو میتونم به جربزه بگم که به کار گیری قالب XHTML ساده و با کیفیت که دارای کدای معتبریه یه امر بسیار مهم در سئوی هر وب سایته و می تونه تاثیر زیادی در رتبه بندیای موتورهای جستجوگر داشته باشه، چون ساده و معتبر بودن کدهای قالب سایت به خزندهای موتورهای جستجوگر کمک می کنه تا ساده تر و سریع تر داده های یه سایت رو بررسی کنن و در بین بررسیا با مشکلات و نکات غیر قابل درکی مواجه نشن و از این رو روند کراول کردن و ایندکس گذاری صفحات سایت با سرعت بیشتری انجام می شه و هم اینکه گوگل در رتبه بندیا موضوع معتبر و مرتب بودن کدها رو دید می کنه و رتبه بهتری به سایت اختصاص میده.

مشکلات

اضافه کردن گوگل آنالتیکز به سایت اپن کارت: گوگل آنالتیکز یه وسیله رایگان و بسیار قوی در مورد آزمایش و بررسیای آماری پارامترهای جور واجور یه وب سایته. این وسیله می تونه اطلاعات مفیدی درباره ترافیک سایت و ترافیک هر از صفحات و هم اینکه کلیدواژهایی که بیشترین ترافیک رو واسه سایت جذب کردن در اختیار صاحب سایت بذاره. با به کار گیری این وسیله شما می فهمین که در ادامه چه کارایی باید انجام بدین که سایت شما در رتبه بندیا به رتبه های بهتری برسه از این رو به کار گیری گوگل آنالتیکز واسه سایت هر تجارت آنلاین بسیار لازمه. پس واسه شما لازمه که همین امروز به گوگل آنالتیکز مراجعه کنین و یه حساب واسه سایت اپن کارت خود در ان بسازین و بعد کد مربوط به اونو در سایت اپن کارت خودتون اضافه کنین.

یه وبلاگ واسه سایت اپن کارت خود ایجاد کنین: بررسیای انجام شده در HubSpot نشون داده که وب سایتایی که یه وبلاگ واسه تجارت خود ایجاد می کنن قادر به جذب ۵۵% ترافیک بیشتر نسبت به وب سایتایی هستن که وبلاگ ندارن و هم اینکه امکان جذب لینک از دیگر وب سایتا به وب سایتایی که دارای وبلاگ هستن ۷۸% بیشتر از سایت هاییه که وبلاگ ندارن. شاید واسه شما باحال باشه که بدونین اندازه ایندکس شدن صفحات وب سایتایی که دارای وبلاگ هستن ۴۳۴% بیشتر از سایت هاییه که وبلاگ ندارن. همه این آمارها نشون دهنده ضرورت داشتن یه وبلاگ واسه یه وب سایته. پس دست دست کردن در این جایز نیس و شما باید در اولین فرصت ممکن واسه سایت اپن کارت خود یه وبلاگ ایجاد کنین، واسه ایجاد وبلاگ واسه سایت اپن کارت خود می تونین از از ماژول بلاگینگ اپن کارت (Open cart blogging module) استفاده کنین.
افزایش سرعت بارگذاری سایت اپن کارت: هر چقدر که سرعت بارگذاری سایت شما بیشتر باشه، کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنن رضایت بیشتری از سایت شما دارن. اگه سرعت بارگذاری سایت شما پایین باشه، این موضوع ممکنه در اول ورود کاربران به سایت شما موجب نبود رضایت اونا شه و هم اینکه موجب شه که کاربران سایت شما رو ترک کرده و وارد سایت رقبای شما شن، این موضوع موجب کم شدن اندازه تبدیل کاربران به مشتریان در سایت شما می شه. علاوه بر این موتورهای جستجوگر هم سرعت بارگذاری سایت شما رو مورد آزمایش قرار میدن و پس سرعت بارگذاری سایت بر رتبه بندی سایت شما در یافته های جستجوهای موتورهای جستجوگر هم می تونه اثر داشته باشه. از این رو شما باید به موضوع سرعت بارگذاری سایت اپن کارت خود توجه خاصی داشته باشین.
اگه شما نمی دونین که سرعت بارگذاری سایت شما چقدره و می خواین این موضوع رو مورد بررسی بذارین می تونین وسیله http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights واسه آزمایش سرعت بارگذاری سایت خود استفاده کنین. اگه شما از سرعت بارگذاری سایت اپن کارت خود رضایت نداشته باشین می تونین از روشای مختلفی واسه افزایش سرعت سایت خود استفاده کنین. مثلا می تونین از راه کاهش حجم تصاویر، ترکیب اسکریپتا و استایل شیتا، حذف افزونه های اضافی و … سرعت بارگذاری سایت رو زیاد کنین. البته اگه شما از مهارت کافی در برنامه نویسی بهره مند نمی باشین و نمی خواین یه برنامه نویس استخدام کنین می تونین از ابزارهایی که واسه افزایش سرعت وب سایتای اپن کارت هست استفاده کنین. یه نمونه از این ابزارا NitroPackه که کار کردن با اون بسیار ساده و آسونه. شما می تونین فقط با یه کلیک روی این وسیله سایت خود رو به سریع ترین حالت بارگذاری ممکن در بیارین.
وسیله NitroPack از الگوریتمایی استفاده می کنه که ترافیک HTTP رو تا ۸۰% کاهش میدن و این وسیله علاوه بر اینکه می تونه سرعت بارگذاری سایت شما رو شدیدا بهتر کنه، می تونه کارکرد سایت شما رو هم چندین برابر بهتر کنه.

به سریع تر شدن روند ایندکس گذاری صفحات سایت اپن کارت خود کمک کنیم: در سته که سایت اپن کارت شما به صورت خودکار به وسیله موتورهای جستجوگر ایندکس گذاری می شه، اما ممکنه این کار زمان زیادی نیاز داشته باشه و یا یعنی ایندکس گذاری صفحات سایت شما خیلی طول بکشه. اما شما می تونین این روند رو سرعت ببخشین واسه این کار شما باید URL های خود رو در موتورای جستجوگر اصلی مثل یاهو، گوگل و بینگ ثبت کنین. شما با انجام این کار به موتورهای جستجوگر اعلام میکنین که مطالب جدیدی در سایت شما قرار داده شده و شما می خواین که اونا این مطالب رو ایندکس گذاری کنن.
واسه ثبت یه لینک در گوگل شما باید قبلا سایت خود رو در گوگل وب مستر تولز ثبت کرده باشین، حال شما می تونین با کمک این وسیله و در قسمت Google’s web page for URL submitting هر URL رو که بخواین در گوگل ثبت شه، تایپ کنین و بعد پیامی هم واسه گوگل تایپ کنین تا مطمئن شه که شما یه کاربر حقییق هستین و یه ربات در حال ثبت این URL نیس. واسه ثبت URL ها در یاهو نیاز به وسیله مجزایی ندارین چون از سال ۲۰۱۰ یاهو و بینگ به هم پیوسته ان و شما اگه سایت خود رو در Bing’s Webmaster tools ثبت کنین، URL شما در موتور جستجوگر یاهو و بینگ ثبت شده.
ایجاد یه کانال ویدیو در یوتیوب: مطمئنا یوتیوب یکی از بهترین وسایل بازاریابیه مخصوصا واسه فروشگاه ها اینترنتی. از این رو ایجاد یه کانال ویدیو در یوتیوب می تونه واسه یه سایت اپن کار بسیار لازم و مهم باشه و امکان جذب تعداد بسیار خیلی از کاربران رو واسه این وب سایتا به همراه داشته باشه. اما یه نکته مهم تر که در مورد ایجاد کانال در یوتیوب واسه وب سایتای اپن کارت هست اون هستش که این کانال می تونه در رتبه بندی سایت اپن کارت به صورت مستقیم اثر داشته باشه، شاید سوال کنین چیجوری؟
اول اینکه قرار دادن ویدیوها در یوتیوب موجب می شه که وب سایتا بتونن لینکای برگشتی بیشتری دریافت کنن و این باعث می شه که اعتبار دامنه زیاد شه و سایت اپن کارت شما بتونه در رتبه بندیای موتورهای جستجوگر رتبه بهتری به دست بیاره. دوم اینکه وقتی که شما یه ویدیو رو تو یه بخش از سایت یا وبلاگ خود قرار می دید این ویدیو بیننده رو به خود جذب می کنه و موجب می شه که بیننده مدت بیشتری در سایت شما بمونه و به تماشای ویدیو سرگرم شه که این موضوع موجب می شه که Time On site سایت شما و یا یه وقتی که کاربران در تعامل با سایت شما بودن زیاد شه که این خودش در رتبه بندیای موتورهای جستجوگر موثره.
ایجاد حضور فعال و موثر در شبکه های اجتماعی: تازگیا موتورهای جستجوگر به خصوص گوگل به اشتراک گذاری شدن لینکای وب سایتا در شبکه های اجتماعی اهمیت زیادی میدن و این موضوع رو در رتبه بندیای دید می کنه، از این رو اگه شما یه لینک رو در فیس بوک، توییتر و یا گوگل پلاس اشتراک گذاری کنین ، این لینک در مدت زمان کمی به وسیله گوگل ایندکس گذاری می شه و هم اینکه شانس کسب رتبه های بالاتر در رتبه بندیای موتورای جستجوگر رو پیدا میکنه.
ایجاد یه پروفایل تجاری در شبکه های اجتماعی کار آسونیه، اما ایجاد یه حضور فعال در شبکه های اجتماعی و اشتراک گذاری لینکای سایت در شبکه های اجتماعی می تونه تاثیر زیادی در رتبه بندیای سایت داشته باشه.اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی رو مطالعه فرمایید.

از دیگر موارد مهم در سئو اپن کارت

  • روش انتخاب کلمات کلیدی مناسب

  • بهینه سازی تصاویر

۵.۰