۶ روش استفاده از فیلم در بازاریابی رسانه های اجتماعی

در سال ۲۰۱۷ ، جهان تقریباً پنج میلیارد ویدیوی یوتیوب روزانه تماشا خواهد کرد. در فیس بوک ، کاربران روزانه ۱۰۰ میلیون ساعت فیلم ویدئویی حیرت انگیز را به دست می آورند – رقمی که ویدیوی فیس بوک را برای ۳۰٪ بازاریابان در سال ۲۰۱۷ در اولویت اصلی قرار داده است.

به عنوان یک بازاریاب رسانه های اجتماعی ، اضافه کردن فیلم به کمپین ها و تلاش های مشغول خود یکی از قدرتمندترین و موثرترین راه ها برای جلب توجه بیشتر و رسیدن به مخاطبان شما است.

درست مانند کپی ، ویدیو برای مؤثر بودن باید جذاب ، جالب و بی نظیر باشد. فیلم خود را بدون تمرکز واضح انجام دهید و بینندگان احتمالاً تنظیم می کنند. آن را با یک هدف مشخص انجام دهید و به احتمال زیاد به اهداف خود دست خواهید یافت.

در زیر ، ما شش روش برای استفاده از فیلم در بازاریابی رسانه های اجتماعی خود به اشتراک گذاشته ایم ، از فیلم های کوتاه که باعث ایجاد پیش بینی می شوند تا فیلم های آموزنده تر و طولانی تر که به شما امکان می دهند جزئیات محصول خود را حفر کنید و جذاب تر و با کیفیت تر متمرکز شوید. مخاطبان هدف

فیلم های آموزشی کوتاه و ساده برای مخاطبان خود ایجاد کنید

یکی از راه های عالی برای تبلیغ برند شما با استفاده از فیلم های اجتماعی ایجاد فیلم های آموزشی کوتاه است که نشان می دهد چگونه می توان از محصول شما برای حل یک مشکل برای بیننده استفاده کرد.

مارک بستنی

بن و جری در سال گذشته با ارسال فیلم هایی با دستورالعمل های کوتاه و ساده که شامل محصولاتشان است ، این استراتژی را در حساب اینستاگرام خود تسخیر کرده اند.

هر فیلم به ابتدایی ترین مراحل فرایند کاهش می یابد و در تولید پس از آن سرعت می یابد ، بنابراین فقط ۳۰ ثانیه طول می کشد. زیبایی این قطعه ویدیوهای اجتماعی کوچک این است که آنها به سرعت یک نقطه درد را برای کاربران حل می کنند. وگان اما می خواهید از اسموتی لذت ببرید؟ وارسی

نتیجه نهایی ، یک فیلم آموزشی کوتاه ، ساده و کاملاً تولید شده برای تماشای بینندگان است ، در حالی که به طور طبیعی بستنی بن و جری را مقابل رسانه های اجتماعی این شرکت قرار می دهد. تجربه کردن
احتمالاً آگاهی از مارک تجاری با استفاده از استوری های اینستاگرام با ۶ امتیاز افزایش یافته است ، به احتمال زیاد این امر بن و جری را ترغیب کرد که بیشتر به محتوای ویدیوی اجتماعی کوتاه تر بپردازند.

در بینایی بین محتوای آموزشی آنها و سایر قالب های پست تفاوت قابل توجهی وجود دارد ، با این فیلم های مبتنی بر دستورالعمل که بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰،۰۰۰ بازدید از اینستاگرام جمع می شوند ، آماری که اهمیت مطالبی را ارائه می دهد که ارزش واقعی را با فرمت سریع و قابل دسترسی ارائه می دهند.

محصولی پیچیده دارید؟ برای قالب بلند بروید!

در یک رویداد شریک یوتیوب در سال ۲۰۱۳ ، پاسخ از این غول ویدیو به اشتراک گذاشت که به یک سوم از کل زمان مشاهده یوتیوب را می توان به فیلم هایی با طول ۲۰ دقیقه نسبت داد.

علیرغم این باور رایج که محتوای کوتاه ویدیویی برای جلب توجه بهتر است ، درصد زیادی از مخاطبان یوتیوب ویدئوهای آنلاین را مانند تلویزیون تماشا می کنند – در جلسات طولانی و عمیق مشاهده.

اگر محصولی پیچیده و جالب دارید که می توانید با جزئیات در مورد آن صحبت کنید ، فیلم بلند فرم راهی عالی برای جلب توجه و درگیر کردن مخاطبان خود در سطحی عمیق تر است.

به نظر می رسد بازاریابان و سازندگان محتوا توجه می کنند. گزارش Q2 2016 از FreeWheel نشان می دهد که محتوای ویدیوی با فرم طولانی ۳۷ درصد نسبت به سال قبل محبوبیت زیادی داشته است و برای اولین بار در تاریخ این گزارش از تبلیغات نمایش زنده پیشی می گرفت.

نمونه هایی از مطالب با فرم طولانی که به درستی انجام شده اند عبارتند از: TV کتابخانه شراب ، که در طول مدت ۱۰ ساله خود چنان مخاطبان عظیمی را به خود جلب کرد که در یک فیلم ۲۲ دقیقه ای ارسال شده پس از یک وقفه پنج ساله از مطالب جدید ، ۶۰،۰۰۰ بازدید به دست آورد.

یا سریال مستقیم Nintendo ، که میلیون ها بیننده را به تماشای فیلم های محصولاتی طولانی و مفصل که گاهی ساعت ها اجرا می شوند ، جذب می کند.

همانطور که Mad Marketer متذکر شد ، فیلم بلند فرم ابزاری مناسب برای جذب مخاطب است که بازاریابی ویدیویی با فرم کوتاه را رد خواهد کرد: “جایی که هزاران سال تمام تلاش خود را انجام می دهند تا از تبلیغ ۳۰ ثانیه جلوگیری کنند ، بیشتر آنها. اگر به اندازه کافی قانع کننده باشد که توجه آنها را جلب کند ، به خود اجازه می دهند با یک فیلم طولانی تر فیلم بکشیم. “

فیلم های عجیب و غریب و عجیب و غریب ایجاد کنید که افراد نمی توانند به آنها کمک کنند اما تماشا می کنند

در سال ۲۰۰۶ ، قبل از اینکه بیشتر مارک های بزرگ رسانه های اجتماعی را جدی بگیرند ، شرکت مخلوط کن و تجاری مستقر در یوتا ، Blendtec ، اولین فیلم خود را در یک سری یوتیوب با نام Will It Blend راه اندازی کرد؟

این فیلم ها شامل بنیانگذار Blendtec ، تام دیکسون ، کالاهای مصرفی محبوب و اشیاء مشهور خانگی اعم از آیفون و آیپد در مخلوط کن های این شرکت است. طول یک تا دو دقیقه ، فیلم ها کوتاه هستند ،آسان به تماشای و بسته بندی شده با سرگرم کننده در داخل جوک.

اصلی برای هر فیلم مخلوط کن های Blendtec است – در حقیقت ، کل سری به عنوان یک تبلیغات تبلیغاتی عجیب و غریبانه برای محصولات این شرکت وجود دارد. اما از آنجا که تمرکز بیشتر به آگاهی از این مفهوم بود تا محصول خود ، بینندگان با نمایش آشکار محصول کنار نمی روند.

آیا این ترکیب می شود؟ به طور گسترده ای به عنوان یکی از موفق ترین کمپین های ویدیویی رسانه های اجتماعی در تاریخ بازاریابی در نظر گرفته می شود و بیش از ۲۸۰ میلیون برداشت از برند برای Blendtec به دست آورده و باعث افزایش فوری فروش Blendtec می شود.

موفقیت Will It Blend؟ نشان می دهد که برای موفقیت در محتوای ویدیو نیازی به تصفیه یا گران بودن نیست. فیلم های Blendtec به زیبایی و جلا داده شده اند ، اما همه در یک آزمایشگاه “تست” مخفی انجام می شوند و چیز زیادی در نحوه جذابیت بصری ندارند.

در عوض ، آنها سرگرم کننده هستند و آنها را به مخاطبان و راننده عظیم پوشش رسانه ای برای شرکتی تبدیل می کنند که پیش از این کارزار ، به سختی در خارج از یک بازار طاقچه کوچک برای مخلوط کن های خانگی و تجاری پرفروش شناخته می شدند.

اگر می خواهید با فیلم خود توجه خود را جلب کنید ، سعی کنید عجیب و غیرمعمول باشید. تعداد بسیار کمی از مردم برای نمایش نسخه دو دقیقه ای محصولات خود را تنظیم می کنند ، اما می توانید با استفاده از یک رویکرد جالب و منحصر به فرد برای نشان دادن عملکرد محصول خود ، صدها میلیون نفر کسب کنید.

محتوا کم هزینه ، خشن و آماده برای برجسته کردن ایجاد کنید

ویدئوی مؤثر در رسانه های اجتماعی نیازی به هزینه ندارد. در حقیقت ، بعضی اوقات محتوای “خشن” از ایستادن و جلب بیننده در توییتر ، فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی ، مؤثرتر از فیلم استودیوی جلا است.

این کمپین برداشت های PwC 136x را در مقایسه با محتوایی که دارای کیف نیست ، افزایش می دهد ، همه در حالی که ۱۲٫۳ میلیون برداشت در توییتر ایجاد می کند. در ادامه جایزه Shorty برای بهترین استفاده از رسانه های اجتماعی در یک استراتژی و کمپین بازاریابی B2B به دست آورد.

هنگامی که کار درست انجام شد ، ارزان و ساده کار می کند. در بعضی موارد ، این که این محصول خام و ساده است ، ضعفی برای بینندگان ندارد – درعوض ، این محتوا را از ویدیوی تبلیغاتی کاملاً فیلم برداری شده ، تولید نشده ، شخصی سازی یک برند و دسترسی بیشتر به کاربر جدا می کند.

از تبلیغات پیش نمایش استفاده کنید تا در توییتر به مخاطب مورد نظر خود برسید

اکثر بازاریابان با گزینه های تبلیغات قبل از پخش یوتیوب آشنا هستند ، اما تعداد بسیار کمی از آنها آگاه هستند که تبلیغات پیش رول در توییتر نیز موجود است. توییتر تبلیغات اوایل رول را در اواخر سال ۲۰۱۵ رونمایی کرد ، و از آن زمان آنها را برای پوشش مستقیم محتوای ویدیوی Periscope گسترش داده است.

یکی از مزایای تبلیغات تبلیغاتی ویدیویی قبل از پخش توییتر گزینه های هدف گذاری آن است. به عنوان یک تبلیغ کننده ، می توانید مخاطبان خود را با استفاده از دسته بندی محتوای IAB انتخاب کنید ، سپس با فیلتر کردن از طریق مکان توییتر ، جنسیت ، زبان ، دستگاه ، پلتفرم و شرکت مخابراتی آن را باریک کنید.

توییتر همچنین گزینه ای را برای حذف ناشران خاص دارد ، به شما امکان می دهد از تبلیغات روی محتوا جلوگیری کنید و این یک تبلیغ بد برای نام تجاری شما است.

از آنجا که تبلیغات پیش رول توییتر نسبتاً جدید است ، آنها نیز نسبتاً ارزان هستند. ولوو برای تبلیغات تبلیغاتی پیش از رولش در یک رویداد فروش تابستانی ، میانگین هزینه ۰٫۰۳ دلاری چشمگیر برای هر بازدید و ۳۶٪ نرخ مشاهده (۳۳٪ بالاتر از میانگین برای صنعت خودرو) را بدست آورد.

دلار

از فیلم های رسانه اجتماعی به عنوان کانال خدمات مشتری استفاده کنید

سرانجام ، یکی از موثرترین راههای استفاده از فیلم های رسانه های اجتماعی برای ارتباط با مشتریان موجود و آینده نگر شما ، ایجاد محتوای ویدیویی است که به همان اندازه تبلیغات و خدمات به مشتریان باشد.

واربی ​​پارکر این کار را بطور خارق العاده ای از طریق کانال یوتیوب خود WarbyParkerHelp انجام می دهد ، که ترکیبی از فیلم های تبلیغاتی را نشان می دهد که عینک شرکت و محتوای خدمات مشتری مفیدی را ارائه می دهد که هم به مشتریان Warby Parker و هم افرادی که در جستجوی عینک هستند.

از آنجا که فیلم ها به طور مستقیم به سؤالات مربوط به عینک پاسخ می دهند ، در نتایج جستجوی یوتیوب برای کلمات کلیدی مربوط به نگهداری و مراقبت از عینک ، و در حین پاسخ دادن به سؤالات مشتریان ، یک جریان پایدار از ترافیک ارگانیک تولید می شود.

و از آنجا که فیلم هابه طور مستقیم تجاری نیستند (عینک آفتابی واربی ​​پارکر ، در اکثر موارد ، فقط در گذر از آن ذکر شده است) آنها می توانند از ترافیکی که توسط کاربرانی که در جستجوی اطلاعات بی طرفانه و مفید در مورد عینکهای مختلف برای کسب مشتریان جدید هستند ، سود ببرند.

حتی اگر تازه وارد ویدیو شوید ، رویکرد خدمات مشتری Warby Parker به ویدیو تقلید چندان سخت نیست. راهنمای SproutSocial برای استفاده از یوتیوب برای خدمات به مشتریان چهار روش ساده را برای استفاده از ویدیو برای خدمات به مشتری و بازاریابی در بر می گیرد.

بر هنر بازاریابی ویدیویی استاد باشید

احساس الهام؟ ویدیو می تواند یک کانال بازاریابی شگفت آور قدرتمند باشد ، به خصوص برای مشاغل B2C با محصولات هیجان انگیز. این یک گزینه بازاریابی شگفت آور ارزان نیز است – برخلاف تصور عامه ، به بودجه ای در مقیاس ۵۰۰ Fortune نیاز ندارد.